slide_3.jpg
Drukāt

Vieglatlētikas vēsture

Cilvēku parādīšanās uz planētas un viņa evolucionārā pilnveidošanās saskatāma arī vieglatlētikas vēstures sākuma stadijā. Iešana-soļošana, skriešana, lēkšana par šļērliem, metot priekšmetus uz zvēru medībās, dažādos karos- kā apsteigt, pārsteigt pretinieku. Ja zvērs, pretinieks nenonāvēs, aizstāvoties, indivīdu, būt “pozitīvs”.

Manuprāt, jau gadu tūkstošiem ilgi cilvēki vēlējās pārbaidīt savus spēkus, ātrumā un meistarībā un sacensties ar citiem, šim nolūkam organizējot dažādas sacensības. Pirmās zināmās olimpiskās spēles notika 776.gadā p. m. ē. Senajā Grieķijā Olimpijas pilsētā. Vairāk nekā 1000gadus tās notika ik pa četri gadiem, līdz Romas imperators tās aizliedza.19. gadsimta beigās sporta pasākumi tika rīkoti arvien biežāk un arvien lielāku atbalstu guva ideja par olimpisko spēļu atjaunošanu to bijušajā veidolā. Šī kustība kļuva par pamatu pirmo vasaras ziemas olimpisko spēļu organizēšanu.

Sporta vēsturnieki uzskata, ka mūsdienu vieglatlētiku kā sporta veidu vajadzētu uzskatīt no 1837.g., kad Regbija (Anglija) pilsētā kādas koledžas audzēkņi skrējuši 2 km. Vēlāk sacensību programma iekļāvusi īso distanču skriešanu, skriešanu ar šķēršļiem, smaguma mešanu. 1851.g. sacensībās bija jau tāllēkšana, augstlēkšana. 1864.g. notikušas Eiropā pirmās sacensības starp Kembridžas un Oksfordas universitātēm. 1880.g. tika apstiprināta Anglijas vieglatlētikas asociācija.

ASV 1868.g. dibināts atlētikas klubs (Ņujorka), 1875.g. - studentu sporta savienība, kura šodien ir viena no šīs valsts vieglatlētikas vadošajām organizācijām. 1880.-1890. gados vieglatlētikas asociācijas radās daudzās pasaules valstīs.

1896.g. Olimpiskajās spēlēs vieglatlētika ir patstāvīgs sporta veids. Olimpiskās spēles turpmākā sporta attīstībā bija vadošs stimuls valstīm un sportistiem, jo sportistu sasniegumi tajās - olimpiskās medaļas, tika saistītas ar katras valsts politiskās iekārtas varenību.

1912.g. nodibināta starptautiskā vieglatlētikas federācija (SVF) - vadošais sporta organizatoriskais centrs, kurš veicina vieglatlētikas attīstību, nosaka sacensību noteikumus, titulē labākos pasaules atlētus.

1967.g. nodibinās Eiropas Vieglatlētikas amatieru asociācija (32 valstis), šodien - 44.

Krievijā vieglatlētiku pieņemts uzskatīt par sporta veidu no 1888.g., kad Pēterburgas tuvumā nodibināts sporta pulciņš (Tjarlova). Pirmās Krievijas meistarsacīkstes notika 1908.g. ar 50 dalībniekiem. 1911.g. nodibināta Viskrievijas vieglatlētikas savienība, kurā ietilpa sporta līgas no Pēterburgas, Maskavas, Kijevas, Rīgas un citām pilsētām. Rīga tajā laikā bija Krievijas guberņa. 1912.g. Krievija pirmo reizi piedalījās olimpiskajās spēlēs Stokholmā.

Tālākajā Krievijas vieglatlētikas attīstības gaitā daudzi sportisti kļuva par olimpiskajiem, pasaules un Eiropas čempioniem. Valsts (PSRS) nodrošināja sporta attīstību, izdalot lielu naudas dotāciju sportam. Sportistu uzvaras, kā prasīja, par katru cenu bija valsts varenības apliecinājums sacensībā ar lielāko konkurentu ASV.

Kontakti

Juridiskā adrese: Gaujas iela 30, Ādaži,
Ādažu novads, LV-2164
 
Sporta skolas direktore                
Dagnija Puķīte                  
Tālr. 27746508            
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Sporta skolas direktores vietniece    
Ieva Bērziņa       
Tālr. 27746508                
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Sporta skolas lietvedības sekretāre
Kristīne Ludiņa
Tālr. 27746508                
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Apmeklējumu laiki:

Pieteikties apmeklējumam pa tālruni 27746508 (darba dienās)

Nodarbības visiem sporta veidiem notiek Ādažu sporta centrā.

 

 

 

 

Sporta skolas administrācija nenes atbildību par sociālajos tīklos publicētās informācijas patiesumu, kura saistīta ar mūsu skolas izglītojamo sacensību rezultātu publicēšanu un foto izmantošanu. Uzņemamies pilnu atbildību tikai par mūsu oficiālās mājas lapas www.pbjss.lv un www.adazi.lv  publicēto informāciju, sacensību rezultātiem un ievietotajiem fotoattēliem. Paziņojam, ka sporta skolai nav sava profila mājas lapā www.facebook.com